چهارشنبه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۵

مرکز داوری اتاق تعاون استان هرمزگان به صورت رسمی افتتاح می گردد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تعاون استان هرمزگان مرکز داوری اتاق تعاون استان هرمزگان صبح روز پنج شنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۵  در ایام الله دهه فجر با حضور رئیس اتاق تعاون ایران ، افتتاح می گردد.
عباس سالاری رئیس اتاق تعاون استان هرمزگان گفت: راه اندازی  این مرکز را موجب کاهش پرونده‌های ورودی به قوه قضائیه و رسیدگی تخصصی‌تر پرونده‌های تعاونی دانست.
عباس سالاری اظهار داشت ، هدف اصلی قانون گذار در ایجاد چنین مرکزی را پیشگیری و تسریع در حل و فصل  اختلافات تعاونی ها دانست ضمن آنکه تلاش میشود از ورود پرونده هایی که دعوای آن ها بر مبنای اقتصادی است به قوه ی قضائیه جلوگیری به عمل آید.
وی از مزایای این مرکز به دسترسی آسان تر به مقامات،احتمال خطای کمتر ، عدم نیاز به وکیل و پرداخت هزینه پایین ترنسبت به محاکم قضایی اشاره کرد.
رئیس اتاق تعاون استان هرمزگان با بیان اینکه در این مراکزاطاله دادرسی نخواهیم داشت افزود: از روز ثبت دادخواست ، تکمیل پرونده و ارجاع به داور ظرف سه ماه نظر نهایی اعلام خواهد شد که این امر به نوبه خود موجب تسریع در رسیدگی به امور میشود.
وی هچنین خاطر نشان کرد: از آنجاییکه فعالیت‌های تعاونی‌ها در شرایط پساتحریم رونق بیشتری گرفته است ، از این‌رو به جهت وجود برخی اختلافات در میان تعداد کثیر تعاونی‌ها در استان هرمزگان، ضرورت ایجاد چنین مرکزی احساس می‌شد. لذا امیدواریم با راه‌اندازی مرکز داوری اتاق تعاون استان هرمزگان کاهش پرونده‌ های ورودی به قوه قضائیه به جهت اطاله دادرسی‌ها و رسیدگی تخصصی و کارشناسی‌تر پرونده‌های تعاونی بر مبنای قوانین بخش تعاون را شاهد باشیم.