چهارشنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۵

مدیرکل تعاون و کار هرمزگان: آمادگی ۳۸ فروند شناور توسط تعاونی ها برای جابجایی مسافران نوروزی در هرمزگان

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به ظرفیت تعاونی های حمل و نقل دریایی مسافر و بار در ایام نوروز گفت: در آستانه فرا رسیدن نوروز امسال ۳۸ شناور مسافری مدرن و بزرگ توسط ناوگان شرکت تعاونی شناورهای” تندرو دریایی” بندرعباس و تعاونی”خیبر خلیج فارس” قشم آماده ارایه خدمات به مهمانان نوروزی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزکان، “مهندس سلیمی” افزود: ۳۸ فروند شناور مجهز، ایمن و پیشرفته مسافری با گنجایش ۵۰ تا ۲۵۰ نفر و مجموع بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ صندلی، در این ایام مسافران و گردشگران را  بین بندرعباس وجزایر قشم، هرمز و درگهان وبالعکس جابجا می کنند.

وی بیان داشت: با توجه به فرا رسیدن روزهای پایانی سال و ورود شمار زیادی از گردشگران و مسافران مناطق مختلف به استان، مراکز فروش بلیت شناورهای مسافربری علاوه بر اسکله مسافربری حقانی در مبادی ورودی و پایانه‌ های مسافری از جمله راه آهن و دفاتر هواپیمایی، از نیمه دوم اسفندماه امسال پیش بینی شده است.

مهندس سلیمی اضافه کرد: بمنظور رفاه حال مسافران و کاهش زمان ورود آنان در صف تهیه بلیط در اسکله ها، فروش اینترنتی بلیط سفرهای دریایی نیز از طریق سامانه اینترنتی قابل دریافت است و مسافران از طریق آدرسwww.hmdtiiket.ir  نسبت به تهیه بلیط از اسکله شهید حقانی بندرعباس به سمت جزایر قشم و هرمز و مسافران جزیره قشم نیز از طریق آدرس  www.qeshmepay.ir می توانند اقدام کنند.

وی، قیمت بلیط شناورهای تندرو با درجه A را در مسیر بندرعباس به قشم و بالعکس ۱۵۰ هزار ریال و شناور درجه Bرا ۱۳۰ هزار ریال و قیمت بلیت شناور مسافری از بندرعباس به جزیره هرمز و بر عکس را نیز ۷۰ هزار ریال ذکر کرد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه به جابجایی خودروها توسط  شناورهای لندینگرافت که در قالب شرکت تعاونی فعالیت دارند، اشاره و اضافه کرد:۳۱  شناور لندینگرافت با ظرفیت حمل۴۰ تا ۵۶ دستگاه خودرو در یک سفر نیز در اسکله های بنادر لافت و پهل به قشم، جابجایی خودروی مسافران را انجام می دهند که حدود ۹۵۰ هزار  خودرو در سال توسط این شناورها جابجا می شود.