دوشنبه, ۲ مرداد ۱۳۹۶

دیداردکتر محمد آشوری عضوهئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی با رئیس اتاق تعاون هرمزگان

محمد آشوری عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با هیئت رئیسه و رئیس اتاق تعاون استان هرمزگان دیدار و گفتگو کرد.

هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اتاق تعاون استان هرمزگان،عباس سالاری رئیس اتاق تعاون استان هرمزگان در این دیدار ضمن  ارائه گزارشی از عملکرد هیات رئیسه و فعالیتهای اتاق تعاون گفت : از آبانماه سال ۹۴ که هیات رئیسه جدید فعالیت خود را آغاز کرده سعی در پیگیری مطالبات بخش تعاون داشته است و در این مدت توانسته  اقدام به راه اندازی مرکز آموزش تعاون همچنین افتتاح مرکز داوری اتاق تعاون و برگزاری نمایشگاههای مختلف کند.

 سالاری  در ادامه افزود: باتوجه به اینکه اتاق تعاون یک نهاد عمومی غیر دولتی است و هیچگونه ردیف بودجه ای ندارد وتاکنون ریالی پول از دولت دریافت نکرده اما  توانسته با ارائه خدمات به شرکت های تعاونی هزینه های جاری اتاق را تامین و زمینه اشتغال دهها نفر را فراهم کند.

محمد آشوری نماینده مردم هرمزگان در این نشست گفت: مسائل اقتصادی  کشور در سه بخش تعاونی، خصوصی  دولتی تعریف شده است  و با توجه به اجرائی شدن اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر کوچک سازی دولت و رویکرد خصوصی سازی بخش تعاون بسیار مورد توجه است.

وی همچنین گفت :اتاق تعاون به عنوان نماد مردمی بخش تعاون باید بر نظارت و آموزش مسائل تعاونی ها ورود پیدا کند و پیگیر مسائل و مشکلات آنها باشد تجربه ثابت کرده هر جایی که دولت کار را به خود مردم واگذار کرد نتایج بهتری حاصل شده است.

آشوری در پایان افزود:  با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری  به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، انتظار است دولت بدون دخالت در امورت اجرایی و مدیریتی تشکلات و سازمان های مردم نهاد اقدام به کاهش تصدی گری ها کند تا زمینه اشتغال جوانان جویایی کار فراهم شود. نماینده مردم هرمزگان با بیان اینکه در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد، افزود: همواره کنار بخش خصوصی و تعاونی با جدیت خواهم بود.