یکشنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۶

ساختمان اتاق تعاون هرمزگان افتتاح شد

ساختمان اتاق تعاون هرمزگان با حضور رئیس اتاق تعاون ایران، مدیرعامل صندوق ضمانت تعاون، رئیس اتاق تعاون هرمزگان، معاونت های پارلمانی و امور استانی اتاق تعاون و مدیر روابط عمومی اتاق تعاون و جمع کثیری از تعاونگران و فعالان اقتصادی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تعاون استان هرمزگان، در مراسم افتتاح ساختمان اتاق تعاون هرمزگان بهمن عبداللهی، رئیس اتاق تعاون ایران، با تاکید بر توسعه فعالیت های بخش تعاون در استان و لزوم توسعه فضای مناسب برای آن، ابراز داشت: در راستای توسعه فعالیت ها و نیاز به فضای مناسب تر ساختمان جدید اتاق تعاون هرمزگان افتتاح شد که با امکانات بیشتری پاسخگوی تعاونگران در استان ها باشد.

بهمن عبداللهی با اشاره به ظرفیت های بزرگ و قابل توجه استان هرمزگان، تصریح کرد: استان هرمزگان پتانسیل بالایی در زمینه توسعه فعالیت های اقتصادی و توسعه بخش تعاون دارد و قرار است که امکانات جدید با همکاری اتاق تعاون ایران، صندوق ضمانت تعاون و بانک توسعه تعاون در استان ایجاد شود. تقویت وتوسعه بخش های مختلفی نظیر آبزی پروری، کشاورزی و حمل و نقل دریایی در دستورکار است.

رئیس اتاق تعاون ایران در خصوص تزریق منابع مالی خاطر نشان کرد: به طور قطع فعالیت های اقتصادی بدون تامین منابع مالی امکان پذیر نیست، بانک توسعه تعاون استان به عنوان متولی مالی بخش تعاون استان، امکانات و تسهیلات بیشتری را در اختیار تعاونی های استان قرار خواهد داد.

بهمن عبداللهی همچنین در خصوص مشکلات بیمه و مالیاتی تعاونی های مرزنشین بیان داشت: جلسات متعددی با رئیس سازمان امور مالیاتی درخصوص مشکل تعاونی ها برگزار شده است و این رایزنی ها و مذاکرات در قالب انعقاد تفاهم نامه ای در راستای حل مشکلات تعاونی ها تا پایان ماه جاری رونمایی خواهد شد.

عباس سالاری رئیس اتاق تعاون هرمزگان در این باره عنوان کرد: روند رو به گسترش فعالیت تعاونی‌ها در استان هرمزگان و نیاز به هماهنگی‌های منسجم ستادی میان این تعاونی‌ها در استان هرمزگان بخصوص با رویکرد مطلوب دولت تدبیر و امید در توجه به فعالیت تعاونی‌ها موجب شده تا روز به روز شاهد توسعه عملکرد این بخش باشیم و لذا ایجاد فضای مناسبی برای این منظور ضروری بود.

وی افزود: اتاق تعاون بالاترین نهاد بخش غیردولتی در کشور بشمار می‌رود و تمرکز برنامه‌ریزی‌ها به منظور رساندن سهم بخش تعاونی‌ها در اقتصاد کشور به ۲۵ درصد تا پایان برنامه ششم توسعه کشور به فعالیت و تحرک هر چه بیشتر اتاق‌های تعاون نیاز دارد که ما در هرمزگان نیز در این زمینه برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای داشته‌ایم.

سالاری با بیان این که هرمزگان دارای حدود ۳ هزار تعاونی فعال است، خاطرنشان کرد: همکاری مطلوب استانداری هرمزگان با تعاونی‌ها سبب ایجاد ظرفیت‌های جدید خوبی در این استان شده که با حضور رئیس اتاق تعاون ایران و رئیس صندوق توسعه سرمایه‌گذاری تعاون کشور، این ظرفیت‌ها را بررسی و برای آنها برنامه‌ریزی ویژه‌ای خواهیم کرد.

رئیس اتاق تعاون هرمزگان همچنین از برگزاری نشست ویژه روسای تعاونی‌های هرمزگان با رئیس اتاق تعاون ایران خبر داد و گفت: در سفر رئیس اتاق تعاون ایران به هرمزگان، بازدیدی نیز از روند فعالیت تعاونی مصرف کارکنان دولت در بندرعباس خواهیم داشت