دوشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۶

نمایندگی اتاق تعاون هرمزگان در بنادر خصب و صهار کشور عمان راه‌اندازی می‌شود

3335458-5452076

رئیس اتاق تعاون هرمزگان: روند رو به گسترش فعالیت تعاونی‌ها در استان هرمزگان و نیاز به هماهنگی‌های منسجم ستادی میان این تعاونی‌ها در استان هرمزگان بخصوص با رویکرد مطلوب دولت تدبیر و امید در توجه به فعالیت تعاونی‌ها موجب شده تا روز به روز شاهد توسعه عملکرد این بخش باشیم و لذا ایجاد فضای مناسبی برای این منظور ضروری بود.

به گزارش روابط عمومی اتاق تعاون استان هرمزگان، عباس سالاری در این باره افزود: اتاق تعاون بالاترین نهاد بخش غیردولتی در کشور است و تمرکز برنامه‌ریزی‌ها به‌منظور رساندن سهم بخش تعاونی‌ها در اقتصاد کشور به ۲۵ درصد تا پایان برنامه ششم توسعه کشور به فعالیت و تحرک هر چه بیشتر اتاق‌های تعاون نیاز دارد.

رئیس اتاق تعاون هرمزگان با اشاره به رسالت اصلی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور بیان کرد: کمک و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش تعاونی و بخش خصوصی برای دریافت تسهیلات از سیستم بانکی کشور مهمترین رسالت این صندوق است که از زمان ایجاد آن تاکنون سبب ایجاد رونق خوبی در حوزه فعالیت تعاونی‌ها در کشور شده است.

سالاری ادامه داد: کلیه بنگاه‌های اقتصادی بخش تعاونی و بخش خصوصی مستقر در استان هرمزگان می‌توانند از تسهیلات صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور استفاده کنند.

وی با بیان این که ایجاد این صندوق در هرمزگان یک فرصت بزرگ اقتصادی برای تقویت بخش تعاون بشمار می‌رود، خاطرنشان کرد: امسال بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان در این زمینه در کل کشور در نظر گرفته شده است که استان هرمزگان ظرفیت‌های بسیار خوبی برای جلب و جذب ظرفیت‌های این بخش را داراست.

وی بابیان این‌که هرمزگان از ۶ هزار تعاونی ثبت‌شده دارای حدود ۳ هزار تعاونی فعال است، خاطرنشان کرد: همکاری مطلوب استانداری هرمزگان با تعاونی‌ها سبب ایجاد ظرفیت‌های جدید خوبی در این استان شده که با حضور رئیس اتاق تعاون ایران و رئیس صندوق توسعه سرمایه‌گذاری تعاون کشور، این ظرفیت‌ها را بررسی و برای آن‌ها برنامه‌ریزی ویژه‌ای خواهیم کرد.

رئیس اتاق تعاون هرمزگان در پایان با اشاره به نمایندگی این اتاق در مسقط عمان و استقبال تعاون گران و فعالین اقتصادی از آن، اظهار کرد: در برنامه داریم که در بندر خصب و بندر صهار نیز نمایندگی اتاق تعاون را فعال کنیم.