شنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۶

بازار مرزی الرویس قطر نیازمند حمایت استاندار است.

IMG_146821
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون استان هرمزگان، آقای عباس سالاری رئیس اتاق تعاون استان هرمزگان با اشاره به بازار مرزی الرویس در مرز مشترک هرمزگان با قطرگفت: این بازار فرصتی مناسب برای ارزآوری و فروش محصولات هرمزگان است و برای رونق بخشی به آن نیازمند همت و حمایت جدی استاندار جهت تامین هزینه های اولیه آن هستیم.
عباس سالاری در گفتگو با صبح ساحل با بیان اینکه این بازارچه جدید و جوان هم فرصت و هم تهدید به شمار می رود. تصریح کرد: یک اشتباه کوچک در ارایه محصولات می تواند آبرو و اعتبار بازار محصولات هرمزگان را خدشه دار کند و برای حفظ آن باید هزینه مناسب شود تا این فرصت از دست نرود. وی اظهار کرد: مهمترین چالشی که جهت حفظ و رونق بازار الرویس وجود دارد هزینه های سرسام آور بانکرینگ و حمل ونقل صادرات است که باید با مدیریت سوخت این مانع مرتفع شود.
سالاری راه انداری گمرک شیو پارسیان را یکی از راهکارهای کاهش هزینه ها عنوان کرد و گفت: این گمرک نزدیک ترین مسیر تردد به قطر هست و می تواند به کاهش هزینه ها منجر شود. رئیس اتاق تعاون هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان تنها استانی است که با قطر مرز مشترک دارد بیان کرد ۴۰ غرفه در این بازارچه مرزی به ایران اختصاص دارد که ۲۰ غرفه آن در اختیار هرمزگان است و باید برای رونق آن حمایت مالی دولتی شود . سالاری در پاسخ به این سوال که برای تامین هزینه چرا از بخش خصوصی استفاده نمی شود تصریح کرد: در شرایطی که ۷۰درصد اقتصاد کشور دولتی بوده و سهم بخش تعاون تنها ۷درصد است توان انجام چنین هزینه هایی برایشان مقدور نیست بنابراین نیازمند حمایت جدی برای حفظ این فرصت استثنایی در قطر هستیم. رئیس اتافق تعاون با بیان ظرفیتهای این کشور حوزه خلیج فارس خاطرانشان کرد: قطر میزبان جام جهانی آینده است و فرصتی ناب برای فروش و عرضه محصولات و کالاهای ساختمانی برای هرمزگانی ها و ایرانی ها به شمار می رود و معتقدم برگزاری نمایشگاه ساختمان می تواند سهم ایران را در توسعه صادرات غیر نفتی افزایش دهد. سالاری برای معرفی توانمندی های استان برگزاری نمایشگاه ها در هر دو هفته یکبار هم ضروری دانست و افزود برای تحقق این مهم باید شرایط صادرات و اجرای نمایشگاه ها تسهیل شود.