شنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۷

پیام تبریک رئیس اتاق تعاون استان هرمزگان به مناسبت آغاز هفته تعاون

3335458-5452076
بدون تردید، انسان این اشرف مخلوقات از همان بدو پیدایش به حقیقت دریافت که تعالی و پیشرفت و سعادت او به تعامل و تعاون با همنوع وابسته است. هیچ توفیقی در جوامع بشری حادث نشده است مگر به تعاون. انسان موجودی اجتماعی است و *تعاون و اجتماع* دو واژه جدایی ناپذیرند. تعاون ریشه در طبیعت و جان آدمی دارد. انسان به لطف تعاون کارهای ناممکن را ممکن ساخته است تاریخ کشور ما نیز آکنده از تجاربی موفق است که با تعاون بین آحاد مردم وقوع یافته است. عامل پایداری و حفظ موجودیت ایران زمین و از سر گذراندن بسیاری بلایا و حوادثی که هر کدام به تنهایی ملت‌ها و کشورها را از صحنه روزگار حذف کرده است، تعاون و همکاری بین این مردم در لحظات دشوار بوده است.به وقایع دهه‌های اخیر بنگریم. پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار جمهوری اسلامی ایران، پشت سرگذراندن انواع توطئه، کودتا، هشت سال جنگ تحمیلی و سال‌ها مقاومت در برابر تحریم‌های ظالمانه که تحت رهنمودهای مقام عظمای ولایت و با درایت و همت فرزندان این ملت در دولت تدبیر و امید شاهد باز شدن افق های روشن در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی می‌باشیم. آیا بدون تعاون و همدلی امکان طی مسیری چنین دشوار وجود داشت؟
در واقع، تعاون یادآور اهمیت توجه به ارزش‌های انسانی مبتنی بر همبستگی، مشارکت، اتحاد و مسئولیت پذیری اجتماعی است.و از این رو می‌باشد که فعالان بخش تعاون با سرلوحه قرار دادن آیه شریف قرآنی، *وَتَعاوَنوا عَلَی البِرِّ وَالتَّقوی*، با عزمی راسخ در مسیر توسعه و ترویج فرهنگ تعاون بیش از گذشته کوشا بوده، تا بستر مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار به ویژه برای اقشار تحصیل کرده جویای کار فراهم شود.
بدون شک، اقتصاد تعاونی به تأیید بسیاری از اندیشمندان و صاحب نظران از رهیافت‌های توسعه پایدار در جهان امروز است که می‌تواند ایران اسلامی را به منظور تحقق آرزوهای والای امام راحل در خدمت به بندگان خدا و پیشرفت و تعالی مادی و معنوی یاری و مسیر عبور از دوره طولانی رکود تورمی و رسیدن به شکوفائی اقتصادی را که وعده دولت تدبیر و امید است هموار نماید که انشاالله با حضور شایسته فعالان بخش تعاونی کشور در تمامی عرصه‌های اقتصادی دسترسی به این مهم هر چه بیشتر میسور و ممکن خواهد بود.
فرصت را غنیمت می‌شمارم و بدین وسیله فرارسیدن ۱۳ شهریور ماه روز تعاون را خدمت عموم تعاونگران استان هرمزگان و همچنین کارکنان و مدیران ساعی و خدوم بخش تعاون استان و بویژه خانواده بزرگ اتاق تعاون تبریک و تهنیت میگویم و همچنین در این یکسال گذشته که دکتر همتی استاندار محترم و ساعی از مجموعه اتاق تعاون جهت اجرای طرحها و برنامه ها حمایت نمودند و در تمام مراحل کاری از هیچ کوششی دریغ نکردند قدردانی نموده و توفیق مسئولین محترم را در تقویت و عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

عباس سالاری رئیس اتاق تعاون استان هرمزگان