شنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۷

تقدیر استاندار از رئیس اتاق تعاون هرمزگان در جشنواره تعاونی های برتر استانی

1-5
فریدون همتی در سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان هرمزگان با اهدای لوح سپاس از مدیریت اتاق تعاون به عنوان تشکلی پویا و فعال تقدیر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون هرمزگان، استاندار هرمزگان به مناسبت روز تعاون؛ در مراسم سیزدهمین جشنواره تقدیر از تعاونی های استان هرمزگان اظهار داشت: تعاونی های هرمزگان در ۱۴ گرایش فعال بوده و یک میلیون نفر عضو این تعاونی ها هستند.
فریدون همتی بیان داشت: تعاونی ها نقش مهم در اقتصاد کشور داشته و مجموعه مدیریت و دستگاه های دولتی در استان هرمزگان به طور جدی حامی بخش تعاون هستند.
استاندار هرمزگان تصریح کرد: تعاونی ها بهترین بخشی هستند که می توانند در جنگ اقتصادی ایفای نقش کنند.
همتی تاکید کرد: برای اینکه اقتصاد ایران به یک اقتصاد برتر و پاسخگو به نیازهای کشور تبدیل شود باید بیشترین نقش را بخش خصوصی و بخش تعاون بر عهده داشته باشند.
وی بیان داشت: بخش تعاون و بخش خصوصی دو بخش مقتدر اقتصاد هستند که اگر به حرکت درآیند، تحول عظیمی در اقتصاد شکل می گیرد.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: نباید از تهدید دشمن بترسیم ، بلکه باید آن را تبدیل به یک فرصت ارزنده کنیم و شرایط را به گونه ای رقم بزنیم که کشور به سطح مطلوبی از اقتصاد مقاومتی برسد تا مشکلی در برابر تحریم ها نداشته باشیم.
همتی با تاکید بر تلاش هر چه بیشتر به منظور توسعه صادرات، گفت: شرایط فعلی ارزی، بهترین شرایط برای افزایش و رونق صادرات است و می توان این تهدید ارزی را به فرصت تبدیل کرد.
وی تصریح کرد: در این شرایط می توان برای تولید صادرات محور، سرمایه گذاری داشت که در پی آن زنجیره ای برای رونق تولید و اشتغال شکل می گیرد.
استاندار هرمزگان اظهار داشت: اینجا شیرزنانی را می‌بینم که با تشکیل تعاونی فعالیت اقتصادی می‌کنند که این مهم برای من بسیار اهمیت دارد.
وی گفت: تعاونی هرمزگان را فعال‌تر و پویاتر از دیگر استان‌هایی که در آن‌ها خدمت کرده‌ام دیدم.
همتی تصریح کرد: از سالاری درخواست دارم که در راستای تامین کالاهای اساسی مردم از طریق تعاونی اقدامات خوبی انجام دهد.
رئیس اتاق تعاون استان هرمزگان نیز بیان داشت: بابت واگذاری امورات بخش تعاون به اتاق تعاون از دستور جدی استاندار و اجرای آن توسط آقایان سلیمی و نجفی سپاسگزارم.
عباس سالاری خاطرنشان کرد: به دنبال راه‌ اندازی تعاونی‌های مصرف و تامین کالای اساسی در محلات هستیم که مردم با تامین کالای اساسی مشکلی نداشته باشند و پیشنهاد ما این است همین تعاونی‌های مسکن مهر که پروژه‌های آنها به اتمام رسیده و به اعضا تحویل شده را به تعاونی‌های مصرف تبدیل کنیم.
وی اذعان کرد: انشاالله طی چند روز آینده و با پیگیری‌هایی که از سوی اتاق تعاون انجام شد صدور گواهی مبدا برای صادرات محصولات توسط اتاق انجام خواهد شد.
رئیس اتاق تعاون استان هرمزگان تصریح کرد: واحد آموزش اتاق را که نیاز جدی برای آموزش تعاونگر بود را‌ه‌اندازی کردیم.