یکشنبه, ۹ شهریور ۱۳۹۳

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:دولت تلاش می کند نرخ تورم را تا پایان سال ۹۵ به ۱۰ درصد برساند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به کنترل نرخ ارز و سکه در کشور گفت: امید داریم با تلاش دولت تا پایان سال‌ ۹۵ نرخ تورم در کشور به ۱۰ درصد برسد.
به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر ربیعی در نشست شورای اداری استان بوشهر با اشاره به نرخ تورم در کشور گفت: ما قول دادیم نرخ تورم را از ۳۵درصد کاهش دهیم و این نرخ امروز به ۲۵درصد رسیده و برنامه داریم که تا پایان سال ۹۵ این نرخ را به ۱۰ درصد که یکی از آرزوهای دیرینه ملت ایران است، برسانیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در بخش فرهنگی مهم‌ترین اقدام ایجاد آرامش در جامعه بوده است، اظهار داشت: اولویت اصلی دولت ایجاد آرامش است و تمام مدیران باید تنش را دور کنند و محیط را برای کار فراهم کنند.
وی در ارتباط با بیمه سلامت در کشور گفت: تاکنون ۶ میلیون نفر ثبت‌نام کردند، ۵ میلیون ثبت‌نام کننده دفترچه دریافت کردند. تعداد زیادی از بانوان باردار و کودکان دچار سوءتغذیه بودند و بر این اساس تاکنون ۷٫۵ میلیون نفر تحت حمایت و پوشش غذایی قرار دادیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در یک‌سال گذشته ۸۰۰ هزار بیمه شده جدید داشتیم، گفت: ۲۲ میلیون شغل در کشور وجود دارد اگر تا سال ۱۴۰۰ هر سال یک میلیون شغل ایجاد کنیم باز هم مشکل بیکاری داریم و باید بر بیکاری غلبه کنیم. اگر می‌خواهیم خون شهدا و انقلاب و ارزش‌های انقلاب را حفظ کنیم باید برای ایجاد اشتغال تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه اعتبار ایران در عرصه سیاسی جهان افزایش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: عده‌ای می‌خواستند ایران را بی‌منطق جلوه دهند ولی امروزه ایران را در جهان به عنوان الگو و منطقی برای گفت‌وگو می‌شناسند.
دکتر ربیعی با اشاره به حمایت رهبر معظم انقلاب از دولت، گفت: رئیس جمهور تاکید بر چرخیدن چرخ اقتصاد و سانتریفیوژها را با هم دارد و تحریم‌ها نیز هزینه سرافرازی و عزت ملت ایران بوده است.
وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای بیان کرد: اگر در مذاکرات پیشرفت داشته باشیم و فروش منابع ایجاد کنیم پول بیشتری در کشور در جریان خواهد افتاد.

وی افزود: نرخ ارز و سکه کنترل شده و در ۵ ماه نخست سال‌جاری ۷ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی اختصاص داده شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در بخش کشاورزی باید ۵۰ هزار شغل ایجاد و ۵۰ هزار شغل هم حفظ شود، اظهار داشت: احداث فاز دو پتروشیمی جم با اعتبار یک‌هزار میلیارد تومان به تصویب رسیده و ۵۰۰ شغل ایجاد می‌کند و تا سه سال آینده به بهره‎برداری می‌رسد.
دکتر ربیعی گفت: بخش زنان و زایمان را نیز تا دو سال آینده در بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه احداث می‌کنیم.
وی با بیان اینکه ارتباط میان دستگاهی نیازی برای غلبه بر معضل بیکاری است، افزود: کانون‌های کارآفرینی در استان بوشهر باید شکل بگیرد و تفکر توسعه در آن‌ها ایجاد شود و ذهنیت ما در این کانون‌ها باید ذهنیت توسعه‌ای باشد.
ربیعی گفت: استانداردهای سازمانی و رویه‌های اداری ما توسعه‌آفرین نیستند و باید با ایجاد شیوه‌های جدید روح توسعه‌گری را شکل دهیم که گام نخست آن در تحقق این موضوع شکوفایی ظرفیت‌های استان‌هاست.
دکتر ربیعی افزود: هم اکنون میزان بیکاری در کشور بالا است و برای رسیدن به وضعیت طبیعی باید سالی یک میلیون شغل در کشور ایجاد کنیم تا بحران بیکاری برطرف شود.
وی بیان کرد: در این مدت شورای عالی رفاه را نیز فعال کردیم و تاکنون هشت جلسه آن تشکیل شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر لزوم توانمند سازی نیروهای کار تاکید کرد: در استان بوشهر به منظور مهارت آموزی نیروی کار طرح آموزش سیار فنی و حرفه ای اجرایی شد.
دکتر ربیعی با تاکید بر اینکه تفکر توسعه باید از استان ها ترویج شود گفت: روح توسعه خواهی در کشور باید روز به روز بیشتر شود و تا زمانی که عقب ماندگی مایه خجالت نباشد نمی توانیم به اهداف توسعه دست بیابیم.
وی به رشد سیاست های اجتماعی دولت اشاره کرد و یادآور شد: دولت تدبیر و امید در حوزه سیاست های اجتماعی برنامه و توزیع هدفمند یارانه یکی از تدابیر دولت در این راستاست، علاوه بر این بیش از ۵ میلیون نفر دفترچه بیمه دریافت کرده اند و ارزش دفترچه ما روز به روز بیشتر می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحت پوشش قرار دادن ۳ هزار قلم دارو را یکی از اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نام برد و گفت: علاوه بر افراد در معرض گرسنگی، کودکان و زنان باردار نیز در طرح های حمایتی مورد توجه قرار گرفتند.
دکتر ربیعی خروج از رکود را یک برنامه مهم دولت عنوان و با اشاره به تلاش دولت برای لغو تحریم ها گفت:  منابع حاصل شده  از این مبلغ نیز در این راستا ی تواند کمک موثری به اشتغال باشد.
وی از اختصاص ۲۸۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنعتگران خبر داد و گفت: ۷ هزار میلیارد تومان نیز به طرح های عمرانی اختصاص یافته است.